Tonoz Çatı

Tonoz çatılarda kemerlerin birleştirilmesiyle koridor şekli oluşturulurken ortaya çıkan modellerin çeşitliliğini görüyoruz. Bu yazımızda şık ve estetik görünüşe sahip olan tonoz çatıların çeşitleri konusunda fikir sahibi olabileceğiniz açıklamalara yer vereceğiz. Daha önceki yazılarımızda silindir, beşik, kubbe, aynalı, çapraz, kaburgalı, yelpaze olarak başlıklarını verdiğimiz bu çeşitlerin görünüşlerine ve özelliklerine dair detayları bu yazımızda bulabileceksiniz.

Silindir ve beşik tonoz çatı: Bir çemberin yarısını andıran görünümüyle şık, basit ve en çok kullanılan tonoz çatı modelidir.

Kubbeli tonoz çatı: En çok dini yapılarda kullanıldığı geçmişte de sıklıkla görülen bu tonoz çatı modelinin isminden de anlaşılacağı gibi görünümüne kubbe şekli verilmektedir.
Aynalı tonoz çatı: Üst katmanda tonozun şekline göre yer verilmiş düz plakadan dolayı dekoratif amaçla kullanılan tonoz çatılardır.

Çapraz tonoz çatı: Dini yapılarda görülen bir başka çatı çeşitidir. Beşik tonozların dik açıyla birbirini kesmesi sonucu meydana gelir.

Yalnızca bu kadarla sınırlı kalmayan tonoz çatıları kullanım alanlarına göre de ayırabiliriz. Örnek olarak Eğimli çatılar seralarda, polikarbonattan yapılmış ışıklı tonozlar endüstri alanında işleyen tesislerde ve kanopi tonozların akaryakıt istasyonlarında, kambur tonozlar marketlerde kullanılmalarını verebiliriz. Zevkinizi en çok yansıtan ve binanızla uyumlu olacak en kullanışlı modelleri bulabileceğiniz kataloglarımızı firmalarımızda inceleyebilirsiniz.

Tonoz çatı modellerinde hayal gücünüzü özgürleştirebileceğiniz kadar çok çeşite yer vererek üretim, imalat, montaj ve destek konularında müşterilerinin yanınınzda olan firmamızla sağlayacağınız anlaşmadan oldukça kazançlı çıkacaksınız. Profesyonel bir şekilde üretimini yaptığımız çatılara uygun fiyatlarla sahip olmak ve uzun yıllar kullanmak istiyorsanız firmamızla iletişim bölümündeki telefon numaralarından irtibata geçin. Fiyatlarını belirlemeden önce tonoz çatıların ölçülerini almak için ücretsiz keşif hizmeti vermekteyiz. Müşteri memnuniyeti misyonumuzdur ve firmamız tüm kalite belgelerine sahiptir.

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

8 comments on Tonoz Çatı

 1. Merhaba, istanbul eyüpte oturuyom 7,50 ye 7,50 Çatı genişliği, tonoz Çatı yapımı için fiyat alabilir miyiz?

 2. Kolay gelsin
  çelik konstürüksiyon kurulumu 375 m2 yapıya tonoz çatı Yapmak istiyoruz konu ile igili fiyat ve teknik bilgi amaçlı ekip yollayabilirmisiniz.

 3. Slm ben bursa inegolde saadet köyündeki villama tonoz cati yapmak istiyorum evin şekli L şeklinde villamiz acaba bana nekadara mal olabilir 120 veya 140 m2 arası catim

  1. Zubeyit Bey, lütfen bizi arayınız. Aramanızı bekliyoruz.

   0533 966 28 57 – Özkan DEMİRCAN telefon bilgilerimiz.

 4. Slm ben bursa inegolde saadet köyündeki villama tonoz cati yapmak istiyorum evin şekli L şeklinde villamiz acaba bana nekadara mal olabilir 12 veya 14 m2 arası catim

 5. Daha detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

  Telefon : 0216 498 89 81 ve 0216 398 27 48

 6. Tonoz çatısı olan evimin kubbenin yan kenarlarından içerıye su alıyor bunu önlemek için ne yapmamı önerırsınız teşekkür ederim.

 7. elazığda 1000 m üzerine 2 kat 3.60 yükseklikte bir ticari inşaatımız yapılmaktadır kabası bitmiş giriş mağaza üst kat düğün salonu catı kısmını da düğün salonu olarak yapmayı düşünüyoruz bu nedenle tonoz çatı sistemini uygun olacağını düşünüyorum metre kare fiyatı ve özelliklerini tarafıma iletirseniz memnun olurum iletişime geçebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir