Çelik Hangarlar

Hangar genişçe dizayn edilmiş bir çeşit depodur diyebiliriz. Başak bir deyişle garaja benzer, araba ve tarım aracı gibi büyük nesnelerin saklanabildiği kapalı yerdir. Sağlam ve kullanışlı bir alaşım olan çelikten üretilenleri mevcuttur. Çelik hangar sıradan depoların daha kullanışlı bir hale getirilmiş şeklidir. Hızlı ve ekonomik bir inşaat sürecine sahip, yapısal olarak çelikten üretilmiş bu yapımı ve kullanımı kolay hangarlar, büyük açık ortamları bulunan orta ve büyük ölçekli şantiyelerde, fabrikalar ve iş yerlerinde kullanılmaktadır.

celikhangarlar

celikhangar

Çelik hangarlar da diğer çelik sistemler gibi hızlı bir şekilde yapılıp, kolayca sökülebilir. Bu kolaylık, yapıların vidalama sistemlerinin yapılmasından kaynaklanıyor. Son teknolojik yöntemlerden biri olan kaynaksız yapı teknolojisi aracılığıyla hangar yapılacak malzemeler temelden tavana kadar kaynaksız olarak birleştirilebiliyor. Cıvata ve somun birleştirerek oluşturulan bu yapılar sökülüp yeniden takılabilme özelliğini de beraberinde getiriyor. Bu şekilde hangarlar daha dayanıklı olarak üretiliyor.

celikhangarmodeli
Çelik hangar fiyatlarının piyasadan uygun olması gibi daha birçok avantajlar bünyemizde bulunmaktadır. İlk avantajı yapım evresinin normal betonarme inşaatlardaki gibi olumsuz iklim koşullarından etkilenmiyor olmasıdır. Yapım aşamasında iklim engelini kolayca aşabilen bu yapı, dünya çapında depreme en dayanıklı sisteme sahip oluşuyla dikkat çekiyor. Ayrıca engebeli arazilerde faaliyet gösteren şantiyelere şöyle bir kolaylık sağlıyor. Çelik yapı maddeli hangarlar, hafif olma özelliğinden dolayı inşaya elverişsiz olarak nitelendirilen zeminlerde bile yapılabiliyor. Normal inşaat malzemeleriyle üretilecek yapılar gibi düz ve sağlam bir ortam gerektirmiyor.

celikhangarimiz
Yapısı gereği iklim koşullarına dirençli olan çelik hangar içinde muhafaza edilmekte olan araçları nem, ısı, ses ve etkili güneş ışınlarından koruyabilmektedir. Bu nedenle uzun süreli kullanımlara elverişlidir. Hangar içinde betonarme binalardaki gibi kolonlarla karşılaşmamak da büyük ferahlı ve geniş alan sağlıyor. Böylece inşa aşamasında ayrılan alanı fazlalıklar kaplamıyor ve iç kısım sadece korunmak istenen araçlara kalıyor.

celikhangariniz

Çelik alaşımı ortamın havasız kalmasının önüne geçerek iç kısımlarda daha ferah ve sağlıklı bir atmosfer oluşturuyor. En iyi tiny house modelleri. Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konusunda ön planda olan bu yapılar, inşaat pisliğini minimuma indirirler. Bu özellikten dolayı çevre dostu olarak nitelendirilmektedirler. Yapım aşamasında da su israfına neden olmazlar. Temiz bir inşa evresi geçirdikleri için de su kaynaklarının kirliliğine yol açmazlar. Çevre açısından bir faydası da geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşmalarıdır.

celikhangarankara
Uluslar arası standartları kabul etmiş ülkelerin uyguladığı çelik sistemle üretilmiş bu hangarların boyutları daha sonra içine konulacak malzemeye göre değiştirilebilme imkânı sunar. Havalandırma yapılarının portatif özelliği sayesinde eşyaların muhafazasıyla birlikte iç havalandırma da zorluk yaşanmaz. Karmaşık olmayan mimarisinden dolayı denetimleri de kolaylıkla yapılmaktadır. Uzman mühendis kadromuzun özenli çalışmalarıyla da hızlı yapı üretimi ve mimari özgürlük avantajları çelik hangarların fiyatlarındakiuygun seçeneklerle ayağınıza gelmektedir.
celikhangarucak
celikhangarlari

celikhangaristanbul

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir