Çelik Bina

Betonarme yapılarda önce atılan zemin beton panel üzerine bilindiği üzere kat çıkılmak için yeni bir kalıp çıkartılır. Kalıp çıkartma aşamasında büyük yükler ve destek karkasları kullanıldığı için bir alt kattaki zemin beton yüzeyinden 3 veya 5 santimetre kadar aşınır, kısalır. Burada büyük bir kayba uğramış olursunuz. Çünkü beton dökülen alanın yüzeyi geniş ise örneğin 300 m² gibi ve 90 kg gibi bir beton hacminin kum olmasına izin verirsiniz. Diğer katlarda da aynı kaybı düşünürseniz ve ek kayıpları buna ilave ederseniz büyük bir maliyet kaybı görürsünüz. Bu ciddi beton kayıplarının telafi edilebilmesi için şap adı verilen ikinci beton tabakası atılır ve bu 90 kg beton telafi edilmiştir. Yer kaplamasına hazır hale gelmiş olur.

celikbinacisi

Çelik Bina

Özellikle yapılacak kamu kuruluşları binası veya devlet daireleri gibi büyük bir yapı ise maddi kayıplar büyük götürülere sebep olur. Veya yapılacak gros market için harcanacak masrafları düşünürse çelik konstrüksiyon yapılar betonarme yapılara göre çok daha avantaj sağlar. Çelik binalar ve evler betonarme evlere göre inşaat hızını %37 oranla arttırıyor. Daha sonraki aşamalarda kazanılan %29’luk avantaj ise bina hızının yarı yarıya artmasını sağlıyor.

celikbinayapimi

Yapılacak ek işçilik masraflarınında bu durumda yarın yarıya düşmesi küçümsenecek kadar basit boyutlarla sınırlı kalmıyor. En iyi tiny house modelleri. Ayrıca güvenlik, uzun ömürlülük, depreme dayanıklılık ve estetik araya girdiği zaman büyük prefabrike çelik bina ve yapılardaki avantajınız maksimum seviyeye çıkmış bulunuyor. Teknolojik olarak yeni sayılmayan prefabrike yapılar yıllardır dev yerleşim birimlerinde ve metropol şehirler kullanılmaktadır.

celikbinayapma

Özellikle uzak doğu ve batı Avrupa da yoğun olarak kullanılan çelik konstrüksiyon prefabrike yapılar, yerleşim alanlarının periyodik olarak düzgün olmasına, paralel bir kentleşme imajı çizmesine sebep olmuştur. Nizami bir şekilde kurulan ve nizami kalıcılığa sahip olan prefabrike çelik yapılar ile alakalı tüm istek, öneri ve şikayetlerinizi prefabrike çelik bina ulaşarak aktarabilirsiniz.

celikbinayapimiankara

Çelik çok katlı çelik bina ve çelik konstrüksiyon yapıları uluslararası normlarda üreten firmamız, ayrıca fibercement kaplama ve izolasyonda sağlamaktadır. Bu amaçla üretimini yaptığımız betopan marka cephe kaplama sistemini kullanarak cephe kaplama konusunda maliyetleri ve kaliteyi ortaya koyan firmamız, özellikle büyük yapılarda, mal sahibine maddi anlamda kazanç sağlamakta, can ve mal kayıplarını minimuma indirmektedir. Yangın ve su gibi doğal bir şekilde oluşan afetlerin ise önüne geçerek sizi güvenebileceğiniz, huzurlu bir ortamda ticari anlamda rahat tutmak, ikamet amaçlı kullanımlarda ise güvende olmanızı sağlamaktadır.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Özellikle estetik ve güvenliği önceleyenlerin ilk tercihi çelik ev. Estetik görünümü ve çelik çatı yapısıyla yüksek güven var. Kısa süreli kolay kurulumu ve de monte özelliği ve konforu ile de sizlere ayrıcalıklar sunuyor.

celikbinayapimiuygulamasi

celikbinayapimiistanbulcelikbinayapimiustasi

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

1 comment on Çelik Bina

  1. 80m2 betonarme bina üzerine 64m2 çelik eve 8cm strofor üstüne aralıklı 5cm beton =13cm atılırmı. Atılırsa kaç m3 beton gider. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir