Ahşap Veranda

Herkesin bir veranda lüksü yok. Eğer veranda lüksüne sahipseniz verandanızda hoş bir mekan yaratabilmeniz için size birkaç önerimiz olacak. Bu yazıdaki küçük ve basit ipuçlarını değerlendirerek kendinize keyifli ve şık bir veranda yaratabilirsiniz. Verandalarda uygulanabilecek fikirler sonsuzdur. Önemli olan modern ya da geleneksel çizgileri birarada kullanarak kendinize en uygun modern veranda modelleri tasarlamak ve uygulamasını yapmaktır.

ahsapveranda

ahsapverandalar

Yapılara veya binalara bağlanmış olan, çatısı kapalı ve sıvı izolasyonlu yapıları temsil etmektedir. Veranda ürünlerimiz genellikle ithal çam ağaçlarından imal edilmektedir. İsteğe göre özel Afrika ağaçlarından da sapelli, ıroko gibi yapılmaktadır. Fırınlanmış olarak nem oranının %12-16 arasında tercih ettiğimiz ithal çam ağacı isteğe göre kahverengi ve yeşil emprenye edilerek ağacın mantar ve böcek istilasına karşı uzun yıllar koruyucu görev görmesi sağlanır. Ayrıca en iyi ahşap dış cephe boyalarıyla da istenilen renkte boyanıp ahşabın UV ışınlarından ve olumsuz hava koşullarından uzun yıllar korunması sağlanır.

ahsapverandamiz
Ahşap veranda ürünlerimiz istenilen ebatlarda özel proje ve tasarım çalışması yapılarak, müşterilerimizin beklenti ve isteklerine en uygun koşullarda sunulmaktadır. Veranda malzemelerimiz müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tasarımlarına uygun olarak atölyede hazırlanır. Yerinde montajı yapıldıktan sonra son rötuş boyası yapılır. Veranda ürünlerimizi korkuluklu veya korkuluksuz olarak ya da katlanır camlı olarak bunun için lütfen kış bahçesi ürünlerimizi inceleyiniz tercih edebilirsiniz. Söz konusu korkuluk modellerini tüm ürünlerimizde kullanılan veya tarafınızdan beğenilmiş olan farklı kaynaklardaki korkuluklardan tercih edebilirsiniz. Veranda ürünlerimizi seperatör veya payanda gibi farklı direk elemanları ile tercihinize göre kombine edebilirsiniz. Veranda ürünlerimizin çatı özellikleri; isteğe göre merteklerin altına ya da üstüne ahşap lambri çakılmaktadır. Lambri üzerine üst kalite seviyesindeki markalardan 2 mm veya yapının durumuna göre 3 mm kalınlığındaki membran, ısıtılarak yapıştırılması suretiyle çatı kaplanarak su izolasyonu yapılmaktadır. Membran kaplaması yapıldıktan sonra isteğe göre istenilen renkte şıngıl ya da kiremit döşenmektedir. Verandalar ister evinizin ya da villanızın balkonu ya da bahçe girişi, ister iş yerinizin girişine kurulabilmektedir. Verandaların montajı genellikle hazırlanmış olan sert zemin üzerine yapılmaktadır. Beton veya sert zemin üzeri montaj edilen verandaların zemini isteğiniz doğrultusunda ahşap ile kaplanabilmektedir. Veranda ürünlerimizi tarafımızdan sunulan aksesuarlar ile kombine ederek de tercih edebilirsiniz.

AHŞAP VERANDA TEKNİK ÖZELLİKLERİ:
* Müşteri isteğine bağlı olarak farklı ebatlarda yerinde ölçü alınmak suretiyle proje çizilerek imalatı yapılmaktadır.
* Ahşap olarak Ukrayna çamı kullanılmaktadır.
* Ahşaplar emprenye edilerek kurtlanma, böceklenme ve küflenmeye karşı dayanıklı hale getirilir.
* Çatı Örtüsü olarak yeşil ve kırmızı renk shingle kaplama kullanılmaktadır.
* Çatı su yalıtımı olarak çatı lambirisi ile Shingle arasına 0,3 mm’lik mebran kullanılmaktadır.

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

5 comments on Ahşap Veranda

    1. Ahmet Bey, 0535 356 37 25 – 0533 966 28 57 Özkan DEMİRCAN ararsanız yardımcı olalım sizlere.

  1. Merhabalar, ben Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesine bağlı Yenişehir mahallesinde üniversiteye yakın bir yerde kafe önündeki bahçeye polikarbon veranda çatı yaptırmak istiyorum. En 19m boy 5m toplamda 95m2 lik bir tavan istiyorum. İşçilik dahil bir fiyat verirseniz sevinirim. Ve örnek resimler gönderirseniz iyi olur. Şık ve uygun maliyetli bir çatı fikrine de açığım. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. Mailinizi bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir